Czysty oraz nowy Kraków

Głównym spośród globalnych problemów w lwiej części polskich miast jest stan dróg. Polskie województwa nie są zaadaptowane do tak dużego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się ilości pojazdów na krajowych szosach. Przez to właśnie główną z najważniejszych inwestycji jakie powinno podjąć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę krakowian a także poprawi całość infrastruktury Krakowa.

Na tle innych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami oraz remonty istniejących tras autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, trzeba wytrwałości.Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne drogi, jak również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. ( kolejnym z przykładów jest ścieralna nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo wielu remontów i inwestycji, by jeździło się po nim wygodnie. Zarówno samochodem, ale też autobusami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.