Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Świetna włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Spośród wielu alternatyw, jakie daje europejska sztuka kulinarna na główną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, połączeń i spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie dania

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. Kraków bianca Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również risotto, tortellini, piada i szeroki wybór deserów – np. granita czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film