hydrolat do cery trądzikowej

Preparatynaturalne – profit hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo wykorzystywane, bo mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz złych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz dobrze ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa czy też roślinna, a właściwie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, albowiem hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi skórę po depilacji bądź gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku bądź też rozcieńczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one wybitnie delikatne, można je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dostosować wedle ukochanego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, ale oraz o przyrodę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.