Kompetentne centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Współcześnie kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa różna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/nasz-zespol

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Współcześnie w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na kompetentną opiekę związaną z czasem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, skutkiem tego również kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez znawców dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, niemniej jednak przede wszystkim też ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje bezmiar radości, lecz też o jego zdrowie trzeba zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, w następstwie tego też zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych zaświadczających specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci komponowane są doskonałe warunki lecznicze. Lekarze dbają nie wyłącznie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, niemniej jednak także o ich komfort i dobre samopoczucie, które może rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.