Najczęstsze trudności dam na emeryturze

Najczęstsze kłopoty kobiet na emeryturze
W przypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są oszałamiające: zostają daleko w tyle za facetami, jeżeli gra toczy się o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Damy w średnim wieku całkowicie zdają sobie kwestię z tego dylematu oraz tego, jak niezmiernie je to dotyka. Przeanalizujmy co poniektóre z przyczyn, dla których tak się stało, oraz sposoby, w jakie kobiety są w stanie zapobiegać zagwozdkom na emeryturze.

Pani na emeryturze a trudności finansowe
W wielu specjalizacjach damy w tym samym wieku nie zarabiały tyle samo, co mężczyźni. Co więcej ich kariera została przerwana w związku z posiadaniem dzieci oraz przebywaniem w domu, co miało związek z tym, iż musiały wychowywać własne dzieci. W niektórych przypadkach porzucając własne aspiracje zawodowe, rozpoczęły jeździć z małżonkiem, kiedy mógł kształtować swoją karierę. Kiedy damy te były gotowe do powtórnego wejścia na rynek pracy, strwoniły drogocenny czas i dochody, a też składki na zabezpieczenie społeczne.
Kolejnym elementem prowadzącym do braku gotowości kobiet jest to, że kobiety są oczywistymi opiekunami swojej rodziny, są niezliczone przypadki, w jakich kobiety musiały uprzednio odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w domu, zapewniające niebezcelową opiekę dziecku szczególnej troski, starszym rodzicielom bądź też teściom oraz prawdopodobnie choremu mężowi. Prócz tego wszystkiego, przyspieszenie współczynnika rozwodów dla osób ponad 50-tego roku życia, przysporzyło się do niestabilności pieniężnej kobiet. Niepokój otaczający tę realność pogarsza fakt, że kobiety zwykle żyją dłużej niż faceci i najczęściej mają więcej problemów medycznych.