Przygotowanie do ciąży

Coraz to więcej kobiet, jakie rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

sprzęt do treningu relaksującego dno miednicy dla kobiet

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z dam decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się później ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niezmiernie prędko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym poprawniej, bo ćwiczenia przynoszą wtenczas lepsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, bardzo istotną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, jakie trzeba w następnej kolejności jak zazwyczaj powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w głównej mierze kobietom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie prędko zezwala ona powrócić do normy oraz czuć się przyzwoicie. Wiele pacjentek deklaruje, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub niedogodności bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.